Jeoloji Mühendisliği Bölümü Web Sayfasına Hoşgeldiniz
Staj Yönetimi

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ JEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

(JEOLOJİ VE HİDROJEOLOJİ MÜH. PROGRAMLARI) STAJ YÖNETİMİ

* Mühendislik Fakültesi Staj Yönergesi

* Staj Raporu yazım kuralları

* Staj Defteri yazım kuralları

* Staj Kayıt Formu

BİLGİLENDİRME

2023-2024 yaz döneminde zorunlu ve gönüllü staj yapacak olan öğrencilerin, staj için gerekli olan tüm belgeleri eksiksiz (tüm imzalar tamamlanmış, staj tarihleri mevzuata uygun şekilde belirlenmiş) olarak hazırlandıktan sonra staj başlama tarihinden en geç 1 ay önce koordinatör yardımcılarına teslim etmesi gerekmektedir.
Ek-3 formunda staj yapılacak işletmenin mührü ve imzalayan kişinin Adı – Soyadı – Görev bilgisi yer almalıdır.
Staj Defteri ve Karnesi, staj başlama tarihinden önce staj koordinatör yardımcılarından alınacaktır. Staj Defteri ve Karnesi için 2 adet isim yazılı vesikalık fotoğraf gerekmektedir. Staj Defteri ve Karnesi almaya gelirken fotoğraf getirilmesi zorunludur.

Jeoloji Mühendisliği bölümü zorunlu (30 iş günü) ve isteğe bağlı staj için, Hacettepe Üniversitesi SKSDB’nin sayfasında stajyer öğrenci* kısmında yer alan ilgili formlar (Ek-3, Ek-4 veya Ek-5; Sağlık hizmeti durumuna göre) ile Jeoloji Mühendisliği sayfasında staj bölümünde bulunan öğrenci staj kayıt formu* eksiksiz bir şekilde doldurulup teslim edilecektir.

Bu işlemlerin, staja başlamadan 1 ay önce tamamlanması gerekmektedir. Staj için gerekli tüm bilgiler (SKSDB’nin stajyer öğrenci sıkça sorulan sorular*) yukarıda bahsi geçen sayfalarda bulunmaktadır.

Staj takvimi ve süreci belirlenip sizlere duyurulacaktır.

 

DUYURULAR

- TÜMAD Madencilik San. ve Tic. A.Ş tarafından düzenlenen ve son başvuru tarihi 7 Haziran 2024 olan Genç Mühendis Yetiştirme Programı ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

- TPAO nun Üniversite son sınıf öğrencilerine özel hazırladığı uzun dönem uygulamalı eğitim programı hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için bizbizekariyer.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Afişe buradan ulaşabilirsiniz.

- TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 2023 Yılı En İyi Staj Raporu Yarışması’nda ödül alan Hidrojeoloji Mühendisliği Programı öğrencilerimizden Burak Can Doğan'ı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

- 3 Mayıs 2024 tarihinde, saat 13:00'de Prof.Dr. Baysal Batman Seminer Salon'nda staj bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

- Çayeli Bakır İşletmeleri 2024 yılı Yaz Dönemi için stajer öğrenci başvuruları 22 Ocak- 22 Mart 2024 arasında yapılacaktır. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

- “Ulusal Staj Programı” 2024 yılı öğrenci başvuruları 28 Aralık 2023 itibarıyla başlamış olup 10 Mart 2024 tarihine kadar devam edecektir.


Başvuru Adresi: https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

- I. Staj çalismasi tarihleri Harita kampi çalismasina ve Yaz okulu dönemine karsilik gelmeyecek sekilde ayarlanacaktir.

- II. 6. dönem ve sonrasında okuyan ve Mezuniyet için gerekli olan 240 AKTS’nin en az yarısını, dersi kodladığınız dönem AKTS’lerini dahil ederek tamamlamış öğrenciler staj başvurusu yapabilecektir.

------------------------------------------------

  • Prof. Dr. Dilek TÜRER (Koordinatör)
  • Dr. Öğr. Üyesi Şükran AÇIKEL (Koordinatör Yardımcısı)
  • Arş. Gör. Dr. Lütfiye AKIN (Koordinatör Yardımcısı)